Tedaviler - Doçent Doktor Melahat Atasever
 • Laparoskopik Cerrahi

  Minimal  invaziv yöntemlerden bir tanesi Laparoskopik cerrahidir.  Karın  boşuğuna 5-10 mm lik  küçük açılan kesiler üzerinden gerçekleştirilen  operasyonların genel adıdır.
 • Vajinismus

  Vajinismus görülme oranı bizim ülkede genel toplumda %10 dir .Vajinismus olan kadınlarda cinsellikle ilgili olumsuz düşünceler mevcut .Katı dini kurallarla büyütülme cinselliğin yanlış yasak olduğu inancı cinsel ilişkinin ağrıya, yaralanmaya ve ya ağır kanamaya yol açacağı inancı oluyor.
 • Genital Estetik

  Günümüzde estetik cerrahi müdahelelerin toplumda daha çok kabul görmeye başlamıştır. Kadınlarımızın toplumdaki yerinin değişmesiyle daha fazla sayıda kadın genital bölge estetik müdahalelerine ilgi görmeye başlamıştır.
 • Endometriozis

  Endometriozis üreme çağındaki kadınlarda görülen iyi huylu, ancak hayatı adeta kabusa çevirebilen kronik bir hastalık. Ülkemizde 1.5 milyon kadın, bir başka deyişle her 10 kadından biri bu hastalıkla mücadele ediyor. Rahim içini kapsayan endometrium gibi endometriozis alanları da adet döngüsünü sağlayan hormonlara cevap vermektedirler.
 • Amenore

  Adet görmeme sorunu toplumuzda pek çok kadının ortak sorunu. Söz konusu rahatsızlık hormonal olabileceği gibi, strese bağlı da ortaya çıkabilir. Kesin bir teşhisin konabilmesi için mutlaka bir uzmana başvurup gerekli testlerin yaptırılması gerekir.
 • Disfonksiyonel Uterin Kanama

  Reprodüktif çağdaki kadınlarda ovulasyonun varlığı ile birlikte olan kanamalar normal  disfonksiyonel kanamaların %10’nu oluşturur. Ovulatuar disfonksiyonel kanamalar reguler ancak aşırı menstruel kan kaybı ile karakterizedirler ve kan kaybının %90ı menstruel kanamadakı ilk 3 günde olur. 
 • Over Beginning Kistler

  OVER KİSTLERİ. Bening  kistler (Nonneoplastik Tümörler)- Germinal İnklüzyon Kisti (Walthard İnklüzyonu) Histerektomi sırasında rastlanan nonfonksiyonel bir kisttir. Ovulasyon sonrasında hapsolan germinal epitelden kaynaklanır. Berrak ya da kanlı sıvı içerebilen küçük kistler şeklindedir.
 • Jinekoloji

  Miyomlar, rahim ve rahim ağzında görülen normal dışı düz kas dokusu büyümeleridir. Üreme çağındaki kadınlarda %20-40 oranında görülürler.
 • Gebelik Takibi ve Doğum

  Hamileliğin tespiti adet gününü 1-2 gün geçtiğinde kanda gebelik testi yapmaktır. Ancak gebelik bekleyen bir anne daha erken öğrenmek istiyorsa, döllenmeyi izleyen dönemde gebelik ürününün rahim içine yerleşmesinden bir hafta sonra Beta HCG salınmaya başlar.
 • Kısırlık

  Bir çiftin doğal yolla gebelik elde edememe durumudur. Ancak bir çiftte, kadın ya da erkeğin veya her ikisinin de kısırlığından bahsedilebilmesi için öncelikle belli bir süre boyunca düzenli olarak korumasız cinsel ilişki yaşanması ve bunun sonucunda bir gebelik elde edememiş olmak gerekir.
 • Histeroskopi

  Günümüzde Endoskopik cihazların teknolojik gelişimi ile ,tıbbın ve hastaların hizmetine sunduğu sayısız tanı ve tedavi olanaklarından biri histeroskopidir.
 • Tüp Bebek

  Tüp bebek tedavisi klasik tüp bebek uygulaması ve mikroenjeksiyon olmak üzere iki farklı şekilde yapılır. Bu her iki yöntemin de aşamaları arasında herhangi bir fark yoktur.