Ankara Tüp Bebek - Tüp Bebek Fiyatları - Doç. Dr. Melahat ATASEVER
0312 223 79 46/66 0552 332 23 66

Ankara tüp bebek tedavisi, günümüzde gelişen teknoloji sayesinde oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Tüp bebek tedavisi, günümüzde oldukça yaygınlaşmış ve her geçen gün daha fazla birey tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilmektedir. Bu tedavi hakkında bireylerin merak ettiği pek çok farklı konu bulunur. Bu konular;

 • Kimler tüp bebek tedavisi yaptırabilir?
 • Tüp bebek tedavisinin zararları ve risk faktörleri nelerdir?
 • Tüp bebek tedavisi nasıl gerçekleştirilmektedir?
 • Tüp bebek tedavilerinin ücretleri nedir?

Bu gibi konular, günümüzde tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmak isteyen bireyler tarafından sık sık merak edilmektedir. Tüp bebek tedavileri, uzman kadın doğum doktorları tarafından gerçekleştirilir.

Tüp Bebek Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Ankara tüp bebek tedavileri için bireylerin karşılaması gereken bazı şartlar söz konusudur. Bu şartların sağlanması için hastalara çeşitli testler uygulanır. Bu testler sonucunda bireylerin tüp bebek sahibi olmak için karşılaması gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır;

 • 35 yaşının üstünde olmak,
 • Doğal yöntemler ile bebek sahibi olmanın imkânsız olması,
 • Bireylere yapılan sağlık testlerinin olumlu sonuç vermesi

Bu şartları sağlayan her birey, gönül rahatlığıyla tüp bebek tedavisi olabilir. Bu tedavi sayesinde her birey, kolay bir şekilde arzuladıkları bir aile ortamına sahip olabilir. Tüp bebek tedavisi, Ankara’da birçok hastanede ve özel klinikte profesyonel bir şekilde yapılmaktadır.  Bireylerin herhangi bir sağlık sorununun olmaması, koşul olarak bildirilmese de büyük bir önem arz eden hususlardan biridir.

Tüp Bebek Tedavisinin Zararları Nedir

Ankara tüp bebek tedavisi konusunda bireylerin endişe duyduğu bazı konular da yer almaktadır. Bu hususlardan bir tanesi de bireylerin yaptırmak istediği tüp bebek tedavisi sonucu sağlık durumlarında meydana gelebilecek sorunlardır. Ancak günümüzde tüp bebek işlemleri, oldukça güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Tüp bebek tedavilerinin sonucunda bireylerin karşı karşıya kalabileceği en büyük sorun, tüp bebek işleminin başarısız olmasıdır. Ancak bu soruna da günümüzde neredeyse rastlanmaz. Tedavi genel olarak olumlu sonuçlar doğurur.  Aynı zamanda, günümüzde tüp bebek tedavisi olan bireylerin neredeyse yok denecek kadar az bir bölümünde bu tedaviye bağlı ufak sorunlar meydana gelmiştir. Bu nedenle bireyler gönül rahatlığıyla tüp bebek yöntemine başvurabilir.

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir

Ankara tüp bebek tedavisi, kadın doğum uzmanları tarafından hastanelerde gerçekleştirilir. Tüp bebek uygulaması için atılacak adımlar;

 • Anne ve babadan belli miktarda üreme hücresi örneği alınır,
 • Laboratuvar ortamında bu hücreler birleştirilir,
 • Embriyo elde edilene dek işlem tekrarlanır,
 • Elde edilen embriyo hücresi anne rahmine yerleştirilir.

Bu basit işlemler sonrasında her birey, kolay bir şekilde anne baba deneyimi yaşayarak hayal ettikleri ideal aile tablosunu elde edebilir. Tüp bebek tedavisi, kadın doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilir ve en kısa süre içerisinde olumlu etkilerini gösterir. Tedavinin ardından doktor kontrolünde hastanede kalmaya gerek yoktur ancak yine de belirli aralıklarla doktorlar tarafından kontrol edilmektedir.

Tüp Bebek Uygulamalarının Ücretleri

Ankara tüp bebek uygulamaları için bireylerin sandığının aksine devlet veya ilgili kurumlar tarafından sağlanan maddi bir destek söz konusu değildir. Bu nedenle bireyler tarafından tüp bebek tedavisi ücretleri karışlanmaktadır. Tüp bebek tedavisinin fiyatları, hastaneden hastaneye ve tedaviyi gerçekleştirecek kadın doğum uzmanına göre değişiklik gösterebilir. Tüp bebek tedavilerinin ücretleri, tedavinin zorluk seviyesine göre de değişkenlik göstermektedir. Bu da bireylerin yaş ve biyolojik durumlarına bağlı olan bir konudur. Özellikle kadın bireylerin vücutları, bu konuda bir öneme sahiptir. Kadın bireylerin biyolojik yapısında bir sorun olmadığı taktirde tedavi, oldukça bütçe dostu fiyat aralıklarından meydana gelen maliyetlere sahiptir.

 

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN