Kadın Doğum Uzmanı Ankara - Kadın Doğum Uzmanı Ankara
Kadın Doğum Uzmanı Ankara

Kadın doğum uzmanı Ankara ilinde faaliyet gösteren jinekologlar, doğum ve doğum sonrası konularla ilgili hastalara koruyucu önlemler ve tedavi edici yöntemlerle yardımcı olmaktadır.

Ergenlikten menopoz dönemine kadar kadın sağlığı konusunda pek çok konuda uzmanlığı bulunan kadın doğum uzmanları, ön muayeneden sonra çeşitli tahlil ve testler yaparak hastalıklarla ilgili tanı ve tedavi sürecini yürütmektedir.

Türkiye’nin her yerinde ulaşabileceğiniz jinekologlara, özel muayenesi olanların devlet hastanesine göre mesai saatleri daha esnek olacağı için gebelik ve ciddi rahatsızlıklar için özel muayenelerde daha hızlı tedavi imkanı bulunabilmektedir. Ülkemizin en kalabalık şehirlerinden olan Ankara’da, Ankara kadın doğum uzmanı arayışı olanlar için tercih edebilecekleri konuların başında hasta ve doktor uyumu olmalıdır. Kendini muayenehanede rahat hissedeceği, eğitimli ve tecrübeli kadın doğum uzmanlarını tercih etmelidirler.

Kadın Doğum Uzmanının İlgilendiği Hastalıklar Nelerdir?

 

Ankara özel jinekolog muayenehaneleri ile gebe kalmayı düşünen ve kadın sağlığı konusunda muayene olmak isteyen kadınların sıklıkla araştırdığı kliniklerdir. Kadın doğum uzmanından;

  • gebelik öncesi ön hazırlık ve gebelik takibi,
  • hamilelik durumunda normal doğum ya da sezaryen doğuma jinekolog eşliğinde karar verme,
  • rahim hastalıkları,
  • yumurtalık hastalıkları,
  • kürtaj ya da kızlık zarı onarımı işlemleri,
  • adet düzensizliği tedavisi,
  • vajinit ve
  • infertilite tedavisi gibi pek çok konuda sağlık hizmeti alınabilmektedir.

Pandemi sebebiyle pek çok hastanenin hasta kabulü yapmamasından dolayı özel muayenehaneler daha da yoğun ziyaretçi almaktadır. Devlet hastanelerinin hasta yoğunluğundan ve ara ara ziyaretçi kabul etmemesinden dolayı özel muayenehanesi olan jinekologlar, hamile kadınlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Ankara kadın doğum tavsiye 2021 yılında en çok aranan sağlık konularındandır. Daha önce jinekologların özel muayenelerinden hizmet alan kadınların tavsiyeleri ile özel muaneyehanesi olan kadın doğum doktorlarına yoğun bir hasta trafiği vardır.

İletişim

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x