Tüp Bebek Fiyatları - Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Başlar?
Tüp Bebek Fiyatları

Doğal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftler tüp bebek fiyatları için araştırma yapmaktadır. Günümüzde tüp bebek tedavisi oldukça gelişmiştir ve sancısız işlemlerle bebek sahibi olmak mümkündür.

Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

In vitro fertilizasyon yani halk adıyla tüp bebek, kadından alınan yumurta hücresinin, erkekten alınan sperm hücresi tarafından vücudun dışında yani in vitro, suni bir şekilde döllenmesi sürecinin ismidir. Kısırlık tedavisinde ya da doğal yollarla gebelik gerçekleşemediğinde, diğer üreme yöntemleri başarısızlıkla sonuçlandığında kullanılan bir tedavidir. Tedavi süreci kadının yumurtlama evrelerinin takip edilmesi, yumurtanın yumurtalıklardan alınması akabinde laboratuvar koşullarında sperm ve yumurtanın döllenmesi suni bir şekilde gerçekleştirilerek zigotun, yani döllenmiş yumurtanın kadının rahmine yerleştirilerek gebelik sürecinin başlatılmasını kapsamaktadır. Bir kadının yumurtlama döngüsünün yumurta (ovum) toplamak amacıyla izlenmesine doğal siklus IVF adı verilir.

Döllenen yumurtaların anne adayının rahmine yerleştirilebilmesi için öncelikle yumurtalar bölünme işlemine başlayıp embriyo yani ilk gelişme aşamalarını laboratuvar ortamında geçirmelidir. Zigot embriyo aşamasına geldiğinde annenin rahmine yerleştirilir. Bu işlem gerçekleştirildikten sonra oluşan gebeliğin doğal yollarla yaşanan bir gebelik sürecinden hiçbir farkı kalmayacaktır.

Çiftlerde kısırlık sorunu erkeğe bağlıysa, tüp bebek tedavisi uygulanmadan önce aşılama tedavisi de uygulanabilmektedir. Bu yöntemde de toplanmış olan spermler rahim içine transfer edilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Başlar?

Tüp bebek tedavisi, her ne kadar çok zor bir işlem olmasa da, çiftler için psikolojik olarak yıpratıcı olabilmektedir. Bu sebeple de uzman bir tüp bebek uzmanı ile çalışılmalıdır. Tüp bebek fiyatları ve alınan hizmet karşılaştırılarak bu alanda en yetkin hizmet sunan merkezler tercih edilmelidir.

Tüp bebek tedavisini düşünen çiftler, bir merkezle anlaştıktan sonra doktora geçmişlerini detaylı bir şekilde aktarmalıdır. Daha sonra yapılan testlerle detaylı bir muayene süreci başlar.

Erkekler için semen analizi yapılırken kadınlar için de yumurtalık kapasitesi, myom ve polip varlığı, doğuştan itibaren gelen anormallikler, yumurtalık kisti gibi durumlar analiz edilir. Bu değerlerde anormallik olup olmadığına bakılır. Bu işlevlerde bir sorun yoksa ekstra bir muayeneye ihtiyaç duyulmaz.

Yapılan bu analizler sonucunda çiftlerin tüp bebek için uygun olduklarına karar verilirse, tedavi süreci başlamış olacaktır.

Tüp Bebek Fiyatları

Tüp bebek fiyatları günümüzde uygulanan tedavinin işlevine göre değişmektedir. Aktarılan embriyo, kısırlığın kaynağı, implant oranı gibi değişkenler tüp bebek fiyatlarının değişmesine sebep olabilir. Tüp bebek merkezleri ya da kadın doğum uzmanları, tedaviye başlamadan önce tedavi süreci hakkında çiftleri aydınlatmakla mükelleftir. Tüp bebek fiyatları da bu aşamada çifte bildirilir. Tabii ki ileride gelişebilecek durumlarla bu fiyatlar artış gösterebilir. Bu sebeple kesin fiyat bilgisi edinmek için tedavi sürecinin aşamaları izlenmelidir. Her ne kadar tedavi sürecinin niteliğine göre fiyat değişikliği yaşanabilmektedir. En iyi fiyat için doktorunuz ile görüşünüz.

İletişim

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x