Vajinismus Ankara - Vajinismus Ameliyatı Riskli Midir?
Vajinismus Ankara

Vajinismus Ankara ilinde uygulanmakta olan bir tedavidir. Bu tedavi, vajina alanında meydana gelen sorunların giderilmesi için tercih edilmektedir. Estetik bir amaç gütmesine karşın bunun yanı sıra sağlık açısından da ön plana çıkan bir tedavidir. Bugün Ankara’da Vajinismus tedavisi başarılı bir şekilde yapılabilmektedir.

Ankara’da en iyi vajinismus doktoru ile tüm vajina problemlerinden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Bugün Ankara başta olmak üzere birçok ilde bu ameliyat başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Ancak en yüksek başarı oranı Ankara’da bulunmakta ve bu sebeple Ankara klinikleri tercih edilmektedir. Vajinismus problemlerinden kurtulmak amacıyla Ankara kliniklerini tercih edebilir, doğru tedaviler ile kısa süre içerisinde bu problemlerden kurtulabilirsiniz.

Vajinismus Ameliyatı Riskli Midir?

Vajinismus Ankara oldukça risksiz bir şekilde uygulanan tedaviler arasında yer almaktadır. Bu tedavi süreci tamamen kısa süre içerisinde gerçekleşmekte ve sorunlar en kısa süre içerisinde iyileştirilmektedir. Bu tedavi, genel olarak riskli değildir. Ancak yine de gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Estetik alanına da girdiği için risk oranı yok denecek kadar azdır. Sadece alanında başarılı olan bir doktora ihtiyaç duyulur. Bunun dışında oldukça rahat geçen bir süreç söz konusu olmaktadır.

Vajinismus tedavi ücretleri birçok faktör doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Ancak burada hastane ve doktor seçimi önemli bir kriterdir. Başarılı ve sorunsuz bir ameliyat için hastane ve doktor seçimi her zaman önem taşır. Hastane ve uzman seçimi fiyatların değişiklik göstermesine sebep olabilmektedir.

Vajinismus Ankara İçin Yaş Kriteri

Vajinismus Ankara ilinde başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyat için de belli bir yaş kriteri söz konusu olmaktadır. Bunun için hastanın 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. 18 yaşın altında olan bireyin vajina alanı da gelişmemiştir. Bu durum ise doğrudan hasta için bir risk teşkil eder.

Online vajinismus tedavisi alanında da 18 yaş sınırına dikkat çekilir. Hatta bazı uzmanlar için bu yaş sınırı 20 ye de çıkmaktadır. Çünkü genital bölgenin de gelişmiş olması gerekir. Böylece daha sağlıklı bir sonuç ortaya konur. Yaş kriterine doktorlar çok önem verir.

Vajinismus Ameliyatı Sonrası Genel Sağlık

Vajinismus Ankara ile bu ameliyat kısa sürede yapılır. Ameliyat sonrası genel sağlıkta herhangi olumsuz bir durum ortaya çıkmaz. Oldukça sağlıklı bir şekilde ilerleme kat edilir. Vjinismus tedavisi görenlerin yorumları incelenerek kısa süre içerisinde tedavi hakkında yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz.

Vajinismus tedavisi nedir sorusu da bu şekilde yanıt bulmaktadır. Kısaca vajina alanında meydana gelen sorunlardan ötürü yapısal bozuklukları gidermek amacıyla ortaya konulan bir ameliyattır. Estetik ameliyat kategorisine girdiği için risk oranı birçok ameliyata göre yok denecek kadar azdır. Üstelik ameliyat sonrası kısa sürede hasta normal hayatına ve işine dönüş sağlar.

Vajinismus Ankara

Vajina girişi üzerindeki kasların istemsiz şekilde kasılarak ağrılı veya imkansız bir cinsel birleşmeye sebep olması yani vajinismus Ankara içinde kolayca tedavi edilebilecek bir hastalıktır.

Vajinismus Nedir?

Vajinismus’u olan kadınların Vajina girişleri üzerindeki kaslar istemsiz olarak kasılır. Bu durum da cinsel hayatlarını olumsuz şekilde etkilemektedir. Bu hastalığın sebebi vajinayı çevrelemekte olan pelvik tavan kaslarının kişinin iradesi dışında kasılmasıdır. Vajinismus herhangi bir temele dayanmadığı için birçok kadın için beklenmedik bir durumdur. Kadınlar açıklayamadıkları bir huzursuz ve ağrı, cinsel ilişki denemelerinde problem yaşarlar. Hissedilen ağrı vajen bölgesi etrafındaki pubokoksigeal kasın kasılmasıyla oluşmaktadır. Bu durum bilinç dışı oluşur. Kadınlar için de büyük sorun yaratır. Buna rağmen vajinismus tedavisi görenlerin yorumları incelendiğinde hastalığın tamamen düzelebileceği görülmektedir.

 • Vajinismus ‘un sebepleri şu şekilde sıralanabilir:
 • Vajinal mantar enfeksiyonu
 • Genel anksiyetik ruh hali
 • Travmatik jinekolojik işlem ya da doğum hikâyesi
 • Cinsel istismara uğramış olmak
 • İlk cinsel ilişkinin çok zor ve ağrılı olacağına dair inanış
 • Aile içi şiddet geçmişi
 • Eşler arasındaki güven kaybı
 • Kontrolü kaybetmeye dayanan inanç
 • Cinsel olarak yetersiz olunacağının hissedilmesi
 • Cinsel taciz ya da istismara tanık olmak
 • Fiziksel travma, cinsel olması şart değildir.
 • Stres
 • Klinik olarak herhangi net bir bulgu vermediği halde cinsel birliktelikte ağrıya sebep olabilecek bulvar vestibülit denilen durumlar

Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir?

Vajinismus kadınlar için korkulu bir rüyadır. Peki, vajinismus tedavisi nedir? Vajinismus sebebi yüzde 10 oranında kişinin doğuştan kaynaklı ya da sonradan edindiği fiziksel kusurlarına bağlıyken, yüzde 90 oranda zihinle alakalıdır. Vajinismus tedavi ücretleri ise yaşanan soruna kıyasla oldukça uygundur. Zihin içindeki stres temelli olarak gelişen vajinismus, bilişsel davranışsal cinsel tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Bu tedavi çevrimiçi olarak da sağlanabildiği için online vajinismus tedavisi de mümkündür.

Fiziki kusura bağlı vajinismus ise vajina içindeki yatay ve dikey ara bölmeler, Vajina darlığı, kızlık zarının yüksek kenarlı, ara bölmeli veya sert oluşu, vajina giriş bölgesindeki aşırı ağrıyla belirginlik gösteren vulvar vestibulitis sorunları ile ortaya çıkmaktadır. Bu tarz fiziki sorunlar oldukça basit cerrahi işlemlerle çözülmektedir. Vajinismus Ankara klinikleri tarafından, kızlık zarının alınması, vulvar vestibulektomi, kızlık zarının kesilmesi ve vajina genişletme operasyonları uygulanarak çözüme kavuşturulur.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus tedavisi için en önemli unsur, alınan tedavinin kalitesidir. Bu sebeple Ankara ilindeki vajinismus hastaları Ankara’da en iyi vajinismus doktoru ile tedavi sürecini geçirmek istemektedirler. Cinsel hayatı tamamen bitiren bu hastalığın tedavisi kolaydır fakat Türkiye genelinde bu hastalık hakkında kadınların bilgilendirilmesi gerekmektedir. Özellikle kırsal bölgelerde cinsel bilgisizliğin, cinsel tabuların yıkılması, çocuk yaşta evliliklerde son verilmeli gerekmektedir. Bu noktada da kadın doğum uzmanlarına da büyük görev düşmektedir. Vajinismus Ankara klinikleri de bu tarz şikâyetlerle gelen tüm hastalarına hastalık hakkında gerekli bilgileri ileterek hastaların sorunlarını çözmeyi hedeflemektedir.

İletişim

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x