Vajinismus Tedavisi Ankara - Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir?
Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus Tedavisi Ankara; Vajina girişi üzerindeki kasların istemsiz şekilde kasılarak ağrılı veya imkansız bir cinsel birleşmeye sebep olması yani vajinismus Ankara içinde kolayca tedavi edilebilecek bir hastalıktır.

Vajinismus Nedir?

Vajinismus’u olan kadınların Vajina girişleri üzerindeki kaslar istemsiz olarak kasılır. Bu durum da cinsel hayatlarını olumsuz şekilde etkilemektedir. Bu hastalığın sebebi vajinayı çevrelemekte olan pelvik tavan kaslarının kişinin iradesi dışında kasılmasıdır. Vajinismus herhangi bir temele dayanmadığı için birçok kadın için beklenmedik bir durumdur. Kadınlar açıklayamadıkları bir huzursuz ve ağrı, cinsel ilişki denemelerinde problem yaşarlar. Hissedilen ağrı vajen bölgesi etrafındaki pubokoksigeal kasın kasılmasıyla oluşmaktadır. Bu durum bilinç dışı oluşur. Kadınlar için de büyük sorun yaratır. Buna rağmen vajinismus tedavisi görenlerin yorumları incelendiğinde hastalığın tamamen düzelebileceği görülmektedir.

 • Vajinismus ‘un sebepleri şu şekilde sıralanabilir:
 • Vajinal mantar enfeksiyonu
 • Genel anksiyetik ruh hali
 • Travmatik jinekolojik işlem ya da doğum hikâyesi
 • Cinsel istismara uğramış olmak
 • İlk cinsel ilişkinin çok zor ve ağrılı olacağına dair inanış
 • Aile içi şiddet geçmişi
 • Eşler arasındaki güven kaybı
 • Kontrolü kaybetmeye dayanan inanç
 • Cinsel olarak yetersiz olunacağının hissedilmesi
 • Cinsel taciz ya da istismara tanık olmak
 • Fiziksel travma, cinsel olması şart değildir.
 • Stres
 • Klinik olarak herhangi net bir bulgu vermediği halde cinsel birliktelikte ağrıya sebep olabilecek bulvar vestibülit denilen durumlar

Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir?

Vajinismus kadınlar için korkulu bir rüyadır. Peki, vajinismus tedavisi nedir? Vajinismus sebebi yüzde 10 oranında kişinin doğuştan kaynaklı ya da sonradan edindiği fiziksel kusurlarına bağlıyken, yüzde 90 oranda zihinle alakalıdır. Vajinismus tedavi ücretleri ise yaşanan soruna kıyasla oldukça uygundur. Zihin içindeki stres temelli olarak gelişen vajinismus, bilişsel davranışsal cinsel tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Bu tedavi çevrimiçi olarak da sağlanabildiği için online vajinismus tedavisi de mümkündür.

Fiziki kusura bağlı vajinismus ise vajina içindeki yatay ve dikey ara bölmeler, Vajina darlığı, kızlık zarının yüksek kenarlı, ara bölmeli veya sert oluşu, vajina giriş bölgesindeki aşırı ağrıyla belirginlik gösteren vulvar vestibulitis sorunları ile ortaya çıkmaktadır. Bu tarz fiziki sorunlar oldukça basit cerrahi işlemlerle çözülmektedir. Vajinismus Ankara klinikleri tarafından, kızlık zarının alınması, vulvar vestibulektomi, kızlık zarının kesilmesi ve vajina genişletme operasyonları uygulanarak çözüme kavuşturulur.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus tedavisi için en önemli unsur, alınan tedavinin kalitesidir. Bu sebeple Ankara ilindeki vajinismus hastaları Ankara’da en iyi vajinismus doktoru ile tedavi sürecini geçirmek istemektedirler. Cinsel hayatı tamamen bitiren bu hastalığın tedavisi kolaydır fakat Türkiye genelinde bu hastalık hakkında kadınların bilgilendirilmesi gerekmektedir. Özellikle kırsal bölgelerde cinsel bilgisizliğin, cinsel tabuların yıkılması, çocuk yaşta evliliklerde son verilmeli gerekmektedir. Bu noktada da kadın doğum uzmanlarına da büyük görev düşmektedir. Vajinismus Ankara klinikleri de bu tarz şikâyetlerle gelen tüm hastalarına hastalık hakkında gerekli bilgileri ileterek hastaların sorunlarını çözmeyi hedeflemektedir.

İletişim

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x